Medaile z HMČR mužů

Halová mistrovství České republiky dospělých pro rok 2018 jsou minulostí a stejně jako tomu bylo v případě žen i mužskou kategorii vyhrály nasazené jedničky, Jindřich Weiss a Martin Tichý. Turnajem na pražském Pankráci prošli Jindra s Mártym bez ztráty setu a zaslouženě obhájili titul z loňského roku. Ve finále přemohli Ondřeje Koldera s Dominikem Samcem, třetí skončili Michal Studničný a Miroslav Svoboda.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10709760205-volejbalovy-magazin/218471291399010/

Bez ztráty setu, navíc každý z nich s minimálně pětibodovým rozdílem. Ve velkém stylu proběhla obhajoba loňského titulu halových mistrů České republiky v podání Jindry Weisse a Martina Tichého. Stejně jako Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou před týdnem v Brně, i Jindra s Mártym potvrdili pozici nasazených turnajových jedniček, když vyhráli všech svých sedm utkání v průběhu dvou dnů. „I když ty výsledky vypadají jednoznačně, obhajoba titulu nebyla až tak jednoduchá,“ řekl po turnaji Jindra. „Myslím, že jsme se nejlépe ze všech poprali s náročností turnaje, už před turnajem jsme hodně pracovali na fyzické přípravě a v závěrečných utkáních se nám to hodilo, dokázali jsme pošetřit síly.“ Ve finále porazili Ondřeje Koldera s Dominikem Samcem 21:14 a 21:9. „Z vítězství máme pochopitelně radost a přineslo nám motivaci do letní sezony,“ pokračoval Jindra Weiss.

Na třetím místě skončili Michal Studničný s Miroslavem Svobodou, v souboji o bronz přehráli Martina Nepráška a Jakuba Válu 19:21, 21:15 a 15:13. Mistři České republiky ze září 2017, Marcel Mysliveček s Martinem Piherou, kteří v týdnu odehráli kvalifikační utkání v nizozemském Aalsmeeru, skončili na HMČR ve čtvrtfinále, když nestačili na později stříbrný pár Samec/Kolder.

V průběhu dubna budou halové šampionáty v beachvolejbale pokračovat mládežnickými kategoriemi. Nejprve 7. – 8. 4. odehrají v areálu Beachklubu Ládví své mistrovství beachvolejbalisté do 22 let, následný víkend pořádá opět Beachklub Pankrác HMČR do 20 let a vše uzavře Beachclub Strahov pořádáním turnaje pro beachvolejbalisty do 18 let 21. a 22. dubna.

Autor: Petr Sixta foto: Ronald Hilmar

Comments are closed.