2. Místo – Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže se odehrála v posledním školním týdnu 26.6.2022 – 1.7.2022. Do dějiště her jsme se vydali s celou výpravou Pardubického kraje v neděli dopoledne z nádraží. Odpoledne jsme dorazili do Olomouce. Následovalo večerní slavností zahájení. Olympijský turnaj odstartoval pondělními a úterními klání ve skupinách. Turnaje se účastnila vždy nejlepší dvojice z kraje, takže startovalo 14 týmů v každé kategorii. Dívky ve skupině jednou zaváhaly proti budoucím stříbrným medailistkám z Prahy, zbylá utkání ovšem předvedly výborný bojovný výkon a postoupily z druhého místa do čtvrtfinále. Ve vyřazovacích bojích dívkám chybělo trochu štěstí a s turnajem se loučily na parádním 8. místě. Anežce s Terkou ještě jednou gratulujeme !!

Kluci také hned na začátek dostali silný tým z Jihomoravského kraje, ovšem precizní hra přináší výhru 2:0. Další utkání ve skupině vyhráváme a bereme první místo ve skupině. Co se dařilo ve skupině, se nedaří v klíčovém utkání čtvrtfinále. První set prohráváme, druhý ovládáme a jde se do tiebreaku. Ten patří nám a ve středu odpoledne startuje semifinále. Zde kluci poráží s přehledem Moravskoslezský kraj a jdeme relaxovat před čtvrtečním finále. Finále k nahlédnutí zde – https://www.ceskatelevize.cz/porady/15022598482-hry-x-letni-olympiady-deti-a-mladeze-2022/222471291371158/ . Starší a téměř bezchybně hrající kluci z Libereckého kraje vítězí. My bereme krásné druhé místo a můžeme slavit. Několikaletá práce tohoto týmu Filip Ondráček – David Šimůnek a trenér Ondřej Kolder nese ovoce a cíl je nad míru splněn.

Zde ještě k nahlédnutí celkové umístění sportů – https://www.olympijskytym.cz/olympic/olympiada-deti-a-mladeze-2022?page=regionResultsDetail&id=8

Takže pokud ještě nevíte, beachvolejbal spolu s basketbalem jsou nejúspěšnějšími míčovými sporty z Pardubického kraje! Dorazte k nám do Beachpointu !!!

Comments are closed.