Snowvolejbal Špindlerův Mlýn 8.2. 2020

V sobotu 8.2. se ve Špindlerově Mlýně konalo UNIQA Mistrovství České republiky ve snowvolejbale. Tento nový volejbalový sport, jak už název napovídá, se hraje na sněhu. Kopačkami na nohách a  týmy po třech hráčích připomíná zimní kombinaci klasického šestkového a plážového volejbalu.

Turnaje se zúčastnilo hned několik špičkových českých beachvolejbalových hráček i hráčů. V mužské části turnaje měl zastoupení i náš pardubický Beachpoint a to hned ve dvou týmech – Oskar Hofman, Honza Bíl a Kuba Moštěk tvořili jeden tým a velezkušený Ondra Kolder hrál s Marcelem Myslivečkem a Dominikem Samcem.

I přesto, že naše normálně extrémně přesné údery byly se zmrzlými prsty nebezpečné spíš pro lyžaře na sjezdovce hned za hřištěm než pro soupeře a naše taktika byla nejspíš lepší v přípravce, povedlo se nám vyhrát první zápas proti podobně bezradným soupeřům. Díky tomuto vítězství jsme postoupili do čtvrtfinále i přes těsnou prohru s obhájci titulu. Ve čtvrtfinále jsme navzdory zlepšenému výkonu nestačili soupeřům a tak jsme obsadili pěkné dělené 5. místo.

Seznámit se s novou formou volejbalu bylo velmi zábavné a jsme rádi za možnost si to vyzkoušet. Vyjet z nafukovaček a tělocvičen na sluníčko do zasněžených hor bylo super zpestření a je dobře, že volejbal si hledá cestu do nových prostředí.

Zde pár fotek a video našich kluků a na závěr video od pořadatele:

Comments are closed.